Про «Арену Львів»

Місія

Стадіон «Арена Львів» – найсучасніший та один з найновіших у Європі. Комфортна та прекрасна спортивна споруда з розвиненою інфраструктурою збудована спеціально до чемпіонату Євро 2012 і призначена обслуговувати спортивні та розважальні події найвищого рівня і масштабу.

На «Арені Львів» відбулося 3 матчі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Дати проведення: 9, 13 та 17 червня.

Концепція розвитку стадіону передбачає поступове перетворення об’єкту на центр спортивного, культурного та ділового життя міста Львова.

Можливості

«Арена Львів» відповідає усім вимогам УЄФА, які передбачають розвиток нових технологій у будівництві, інформаційній та цифровій сферах. Чимало вимог спрямовані на збільшення зручності та безпеки перебування вболівальників на матчі.

Станом на 01.11.2015 р. львівський стадіон має 34 512 місць, із яких приблизно 300 – для почесних гостей у VIP-зоні та близько 150 в зоні скайбоксів. Візитна картка стадіону – це оглядовість з глядацьких місць як верхнього, так і нижнього ярусів, оскільки конструкція трибун створює максимальний ефект присутності на полі. Усі сидіння розміщені під частково прозорим накриттям. 

У п’ятиповерховому адміністративному корпусі знаходиться ігрова зона (тренерські, роздягальні для гравців, кімнати арбітрів та делегату матчу), прес-центр, конференц-зали, VIP-сектор, ресторан, офіси організаторів чемпіонату, а також чимало комерційних площ.

Особливості

Окрім надзвичайно повної оглядовості стадіону, «Арена Львів» має ще одну визначальну рису – архітектурну. Це так звана «променада» між нижнім та верхнім ярусами глядацьких трибун. Саме на неї потрапляють усі глядачі, проходячи турнікетні групи. Променада не тільки регулює глядацькі потоки. На ній розташована основна кількість фастфудів і громадських туалетів. Замикаючи кільцем весь стадіон, променада надає зручний простір для прогулянок і полегшує орієнтацію на стадіоні.

Еко-спрямованість

«Арену Львів» запроектовано як «зелений стадіон». На площі навкруги спортивної споруди передбачено висадження декількох тисяч рослин – дерев, кущів та квітів. Незвичайна система поливу газону стадіону також орієнтована на гармонійне поєднання з навколишнім середовищем: два басейни біля стадіону збирають дощову воду для подальшого використання.

Загальна площа земельної ділянки, м2

243 226

Кількість ярусів стадіону

2

Площа адміністративної будівлі, м2

16 100

Поверхи адміністративної будівлі

5 (нумерація поверхів починається з 0)

Загальна кількість місць

34 725

Місць для людей з особливими потребами

104, +104 для супроводжуючих

Бізнес-місць

408

VIP-місць

192

Корпоративні VIP-ложі (скай-бокси)

14

Президенська ложа

1

Конференц-зали

8

Фаст-фуди 19 на променаді, 7 - на нульовому рівні

Розмір поля

105 х 68

Світлодіодні табло

2 х 62м2

Акустичні системи у чаші

136 одиниць

Прожектори у чаші стадіону

288 одиниць, освітлюваність 2400 ЛЮКС

Кількість паркомісць

2 500

Паркомісць для людей з особливими потребами

100

Початок будівництва

листопад 2008

Відкриття стадіону

жовтень 2011

Замовник будівництва

ДП "Дирекція з будівництва об’єктів до ЄВРО 2012 у м. Львові" (ДП "Західінфрапроект")

Власник

Міністерство молоді та спорту України

Генеральний проектувальник

ТОВ "Укрдизайнгруп"

Генеральний підрядник

"Альткомкиївбуд"

 


Додаткова інформація по розділу